EN

איך לזכות ב"דירה בהנחה"? המדריך המלא של עץ השקד

איך נרשמים ל"דירה בהנחה"? מה קרה ל"מחיר מטרה"? מי זכאים להטבה, ומה אפשר לעשות אם פספסנו את מועד ההגרלה? מומחי הנדל"ן האיכותי של עץ השקד עושים לכם סדר בבלאגן - כל הדרך אל הדירה (ואל ההנחה)

שוק הדיור מתחמם בקצב מהיר: יותר ויותר משפחות, זוגות ויחידים מצטרפים למירוץ ומחפשים דירה איכותית שתגשים את החלום – לבנות בית בישראל. והמחירים? מתחממים בהתאם. 

אבל יש אירוע אחד מיוחד שמכניס עשרות אלפי ישראלים אל מגרש הנדל"ן בסערה: תכנית "דירה בהנחה" של משרד השיכון יצאה לדרך בקול תרועה גדולה, ויותר מ-30,000 משקי בית כבר נרשמו להגרלות בתקווה שיזכו בהנחה.

יכול להיות שגם לכם מגיעה הנחה?

כדי שתוכלו לבדוק איך גם אתם יכולים לזכות בהנחה בדרך לדירה, החלטנו לעשות לכם סדר – לרכז במקום אחד את כל המידע שאתם צריכים כדי לבדוק אם אתם זכאים, להירשם להגרלת דירה בהנחה ואולי אפילו להיות בין המאושרים שיזכו לדירה איכותית בהנחה משמעותית. עץ השקד  גאה להציג – המדריך המלא לדירה בהנחה. לגזור ולשמור:

מה זה "דירה בהנחה"?

הכותרת "דירה בהנחה" היא שם כולל לכמה מסלולי דיור של ממשלת ישראל ורשות מקרקעי ישראל. למסלולים קראו "מחיר מטרה", "מחיר מופחת" ו"מחיר למשתכן" ובעוד מגוון שמות שונים ומשונים, אבל השורה התחתונה היא ברורה: אם אתם עומדים בתנאי הזכאות והוצאתם את האישורים המתאימים, ייפתחו בפניכם מגוון הגרלות לפרויקטי דיור ברחבי הארץ.

אם תמצאו זכאים, תרשמו ותזכו בהגרלה על דירה – תהיו זכאים להנחות, להטבות או למענקים מיוחדים לרכישת דירה.

ואם פספסתי את הגרלת הדירה – מה אפשר לעשות?

במקביל לתכנית "דירה בהנחה" של משרד השיכון, חברת עץ השקד משיקה את תכנית הנחה בלי הגרלה, המאפשרת לזוגות, משפחות ויחידים לקנות דירה איכותית במגוון פרויקטים באיזורים המבוקשים בישראל בהנחה מיוחדת – ובלי הגרלה.

אם גיליתם שאתם לא עומדים בתנאים, או שפספסתם את מועד ההרשמה להגרלה, יש לכם הזדמנות חד פעמית לדירה איכותית בעכו, ביקנעם, בבת-ים ובערים מבוקשות בישראל – אל תחמיצו, לחצו עכשיו>

מי זכאי להרשמה לדירה בהגרלה?

בקצרה: חסרי דירה ומשפרי דיור, זוגות נשואים או ידועים בציבור, או רווקים מעל גיל 35.

ועכשיו יותר בפירוט:

כדי להיות זכאים להנחה אתם צריכים להיות חסרי דירה, או משפרי דיור. "חסרי דירה" הם מי שאין ולא הייתה להם דירה ב-3 השנים האחרונות ואין להם זכויות בדירה, או בחלק מדירה בשום דרך אחרת – גם לא מגורים בדירה בדמי מפתח. משפרי דיור הם מי שיש ברשותם דירה אחת או חלק בדירה, או שהייתה ברשותם דירה ב-3 השנים האחרונות.

בנוסף, חשוב שתעמדו באחד מהקריטריונים הבאים: זוגות המנהלים חיים משותפים (נשואים, ידועים בציבור, רשומים לנישואין ב-3 החודשים הקרובים, או זוגות מהמגזר הערבי שהתארסו באופן רשמי בטקס אירוסין), יחידים מעל גיל 35, הורים עצמאים (חד-הוריים) עם ילד מתחת לגיל 21, הורים גרושים מתחת לגיל 35 שילדיהם אינם בחזקתם, או יחידות ויחידים עם מוגבלויות מגיל 21 ומעלה.

לדוגמה: אם אתם זוג נשוי, בני 32 ולא הייתה לכם דירה ב-3 השנים האחרונות – אתם זכאים להפיק אישור ולהירשם להגרלה על דירה. 

היכן ייבנו הדירות למכירה?

הדירות שיחולקו בהגרלה ישווקו ב-150 פרויקטים, שייבנו ב-31 ערים ברחבי הארץ, ביניהן: אור יהודה, אור עקיבא, אשדוד, עכו, דימונה, אופקים, טבריה, ראשון לציון, בית שאן, עפולה, נצרת, באר שבע, ירושלים, תל אביב ועוד. 

גרתם בשנים האחרונות באחד הישובים בהם נערכת הגרלת דירה? תקבלו עדיפות ברכישת דירה בישוב שבו אתם גרים (אבל רק אם גרתם בשטח הישוב ב-3 השנים האחרונות, או ב-4 מתוך 10 השנים האחרונות).

מה הסיכוי לזכות בדירה בהנחה ?

על פי הנתונים של משרד השיכון, ישנם 120,000 משקי בית הזכאים לדירה בהנחה. ביום פתיחת ההרשמה הצטרפו כ-30,000 משקי בית להגרלות השונות, ואלפי משפחות, זוגות ויחידים המשיכו והצטרפו לתכנית עד ליום סגירת ההרשמה. בישובים מבוקשים כמו ראשון לציון ואור יהודה, נרשמו מעל 7,000 משתתפים עבור מלאי של פחות מ-400 דירות – במילים אחרות: יש סיכוי של פחות מ-5% לזכות בהנחה במסגרת הגרלת דירה.

בתל אביב, בחיפה או במעלה אדומים הסיכוי אפילו קטן יותר, ועומד על 2-4%.

רוצים דירה בלי הגרלה? נותרו דירות אחרונות בפרויקטים האיכותיים של עץ השקד. אל תפספסו>

דירה בהנחה - עץ השקד
הביקוש רק גדל, וככל שגדל הביקוש - הסיכוי לזכות בדירה קטן.

איך נרשמים להגרלת דירה ?

החלטתם ללכת על זה ולהירשם להגרלה? יש 8 שלבים שתצטרכו לעבור בדרך אל חלום הדירה:

שלב א – לקבל אישור זכאות

כדי שתוכלו להירשם לכל אחת מההגרלות באתר משרד השיכון, תצטרכו להנפיק אישור זכאות בחברות ההרשמה: עמידר, אלונים (Mgroup) ומילגם. ניתן לקבל את האישור בסניפי החברות ברחבי הארץ, או באתר האינטרנט, שם ידרשו מכם למלא טפסים המעידים על מספר הדירות שברשותכם, על מצבכם המשפחתי (רווקים, נשואות, או גרושים) ומגוון פרטים אישיים נוספים, ולשלם 240 ש"ח עבור בדיקת הזכאות. 

נמצאתם זכאים? מזל טוב! החברה תשלח לכם אישור במייל תוך 10 ימי עבודה.

שלב ב' – להיכנס אל אתר רשימת ההגרלות

עכשיו כשיש לכם אישור זכאות, ואחרי שווידאתם שהוא נקלט כמו שצריך וקיבלתם סיסמה, תוכלו להיכנס אל אתר ההרשמה ההגרלות של משרד השיכון, ובו כל ההגרלות הפתוחות עבורכם.  

שלב ג' – להירשם להגרלה אחת (או יותר)

ברשימת ההגרלות באתר תמצאו פרויקטים שמועד ההרשמה אליהם כבר הסתיים, פרויקטים שטרם נפתחו ופרויקטים זמינים להרשמה. תוכלו להירשם ליותר מהגרלה אחת כדי לשפר את הסיכויים לזכות: בסדרת ההגרלות הראשונה מותר להירשם להגרלות ב-3 ישובים, ובהמשך תוכלו להירשם לכל ההגרלות, ללא הגבלה.

שלב ד' – לחכות בסבלנות לתוצאות

שר השיכון מסובב כדור בינגו גדול ושולף ממנו את מספרי הזוכים? 30,000 כובעי טמבל פזורים על חוף הים ומתוך כל אחד מהם שולפים פתק? אנחנו לא יודעים בדיוק איך תתבצע ההגרלה, אבל דבר אחד בטוח: אחרי שמספרי הזוכים יעלו בגורל, תוכלו להיכנס ולצפות בתוצאות ההגרלה באתר התכנית, ואפילו לקבל אותן באי-מייל.

שלב ה' – לצאת לדרך חדשה

עברתם את כל שלבי ההגרלה, התמזל מזלכם וזכיתם? היינו מברכים אתכם במזל טוב, אבל כנראה שבמזל כבר בורכתם.  עכשיו נשארו רק שלבים 5-8 בתהליך הרכישה – להמתין לקבלת היתר הבנייה (זה יכול לקחת הרבה זמן), לבחור אפיקי מימון בהון עצמי ובמשכנתא, להגיע לכנס זוכים של הקבלן שבו תוכלו לבחור את הדירה – ולחתום על חוזה הרכישה. 

לא זכיתם בהגרלה? זה לא אומר שלא מגיעה לכם דירה איכותית. לפרטים נוספים לחצו>

מה מותר, מה אסור ומה חשוב לדעת?

חשוב לשים לב לנקודות שמסתתרות באותיות הקטנות של תכנית "דירה בהנחה". למשל: בעלים של קרקע המיועדת לבנייה למגורים, שבעלותם עולה על שליש מיחידת דיור, לא זכאים להירשם כחסרי דיור. גם חברי קיבוץ לא יכולים להיחשב כחסרי דיור וגם לא כמשפרי דיור, גם אם אין בבעלותם דירה. בנוסף, אמנם מותר לכם להירשם למספר הגרלות, אבל אם תזכו באחת מהן ההרשמה לשאר ההגרלות תתבטל באופן אוטומטי. אם חשוב לכם לגור בעיר מסוימת, ובמיוחד אם זאת העיר שבה אתם גרים היום, מומלץ שלא תרשמו להגרלות בערים נוספות. 

לסיכום

"דירה בהנחה" היא פרויקט גדול של משרד השיכון ומנהל מקרקעי ישראל, שמעניק למספר מצומצם של זוכים הזדמנות להנחה ברכישת דירה. הקמפיין הציבורי הגדול והתשואה הגבוהה בשוק הדיור האיצו בעשרות אלפי משפחות, זוגות ויחידים להוציא אישורי זכאות ולהרשם להגרלות, בתקווה שיזכו בדירה ויגשימו את החלום הגדול.

הביקוש רק גדל, וככל שגדל הביקוש – הסיכוי לזכות בדירה קטן.

לא הצלחתם להפיק אישור זכאות? פספסתם את מועד ההרשמה להגרלה? נרשמתם, המתנתם וגיליתם שלא זכיתם? עוד לא מאוחר לנצל את ההזדמנות לדירה איכותית בפרויקטים המתפתחים של עץ השקד ברחבי הארץ.

עכשיו אפשר לבנות את בית החלומות שלכם בידיים טובות, בלי המתנה ובלי הגרלה>